Yıldız Tozu

Bilimsel araştırmalari ilk hayatın balçıkta oluştuğunu söylüyor.

Teolojik kaynaklarda da aynı şekilde topraktan yaratılış anlatılıyorç

Oysa yıldız tozu dense havalı olurdu.

Yıldız tozu = toprak = çamur = balçık

Şimdi ampül yandı mı kafanda dostum.

İlk canlı balçıkta ortaya çıkmış bilime göre. sen bunu bu zekanla yüzbinlerce yıl sonunda ancak çözebildin.

Ve senin evrim diye inandığın olasılık hesabı sonsuzda birlik ihtimallerle olağanüstü bir sanatın oluştuğu gibi komik bir iddiada bulunuyor. bir maymunun rastgele tuşlara basarak faustu yazabileceğini söylüyor ki bunun ihtimali rastgele mutasyonlarla olağanüstü canlıların ve bilincin gelişmesinden daha yüksek.

Bugün bir haşerat öldürürken bile içim gitti. o bile nasıl bir sanat eseri ve doğal dengede eşsiz bir yeri var. yaratıcının meydan okuması boşuna değil. Hadi senin inandığın o süper zekan, balçık olayını bile yüzbinlerce senede ancak çözebilen süper zekan bir sivrisineğin kanadını yapabilsin. hadi inanmadığın yaratıcının meydan okumasına karşılık ver ve iddiasını çürüt? ne oldu yemiyor mu?

Ortamlarda havalı olsun diye hepimiz yıldız tozuyuz demeye benzemiyor değil mi? ki bu doğru bir önerme, yaratıcı da bunu söylüyor zaten.

Buradaki sorguladığını sanan, muhalif olduğunu sanan ama küresel hakim paradigmaya ters düşen her mantıklı sonucu reddeden bir oksimoron kafayla karşı karşıyayız. bu kafa ortaçağda olsa zamanın hakim paradigmasına ters diye galileo ile dalga geçerdi.

O yüzden müslüman olmak için tüm putları tüm paradigmaları önce kafanda yıkman gerekiyor.

O yüzden önce la dersin tevhid kelimesinde.
hayır. hakim paradigmaya hayır. çünkü hakim paradigmalar her zaman at gözlüğü takar sana. kendi varlığını sürdürmek için görüş alanını kısıtlamaya çalışır.

Ancak hayır dediğinde özgürleşirsin. yere serilir tüm paradigmalar, tüm putlar.

Sonra derki yaratıcı şimdi özgürce düşün ve sorgula. yoksa ” siz hala akletmeyecek misiniz?” defalarca kuran’da bunu sorar insana yaratıcı.

Haydi hakim paradigmanın zincirlerinden kurtarın zihninizi öyle çıkın karşıma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir